REGULAMIN
Żłobka UFOLANDIA II
w Tomaszowie Mazowieckim
ul. ks. J. Popiełuszki 1A/3
Zajęcia w żłobku Ufolandia odbywają się w Tomaszowie przy ul. Popiełuszki 1a/3
Żłobek świadczy usługi przez 12 miesięcy w roku na zasadach określonych w Statucie. Żłobek jest czynny od poniedziałku do piątku, przez cały rok kalendarzowy, w godzinach 6.30–16.30, oprócz świąt i dni ustawowo wolnych od pracy, a w Wigilię i Sylwestra w godzinach 6.30 - 12.30. Żłobek zamknięty jest w przedostatni tydzień w sierpnia na prace techniczne i utrzymanie czystości..
Do żłobka przyjmowane są dzieci od6 mc do ukończenia 3 roku życia. W żłobkach sprawuje się opiekę w wymiarze do 10h dziennie względem każdego dziecka. Żłobek Ufolandia funkcjonuje w oparciu o czesne płatne do 5 dnia każdego miesiąca.
Żłobek posiada ubezpieczenie OC oraz NNW.
Wyposażenie spełnia standardy bezpieczeństwa i higieny oraz posiada niezbędne atesty.
Żłobek Ufolandia II przeprowadza rekrutację w oparciu o zgłoszenia spełniające wytyczne zawarte w regulaminie uczestnictwa w projekcie pt. NOWE MIEJSCA ŻŁOBKOWE W UFOLANDII NUMER RPLD.10.01.00-10-C022/20
Rekrutacja dzieci do Żłobka Ufolandia II trwa do końca sierpnia 2021. Liczba miejsc 20.
Przyprowadzanie dzieci do żłobka w trakcie obostrzeń, wynikających z pandemii COVID-19 określają odrębne procedury.
Do Żłobka mogą uczęszczać tylko dzieci zdrowe. Chore dzieci bądź z objawami choroby nie będą przyjmowane lub będą odsyłane do domu. Personel ma prawo odmówić przyjęcia dziecka bez stosownego zaświadczenia od właściwego lekarza. Pracownicy nie podają dzieciom lekarstw.
W przypadku zaobserwowania przez opiekuna niepokojących objawów i złego samopoczucia, stanowiącego zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania dziecka oraz innych dzieci w Żłobku (m.in. uporczywy kaszel, uporczywy katar, wymioty, biegunka, ból brzucha, ból ucha, wysypka, podwyższona temperatura i inne) opiekun telefonicznie powiadamia rodzica. Po otrzymaniu takiej informacji, będącej wskazaniem do odbycia z dzieckiem konsultacji lekarskiej, rodzic jest zobowiązany do niezwłocznego odebrania dziecka ze Żłobka. W przypadku gdy rodzic (opiekun prawny nie odbierze dziecka w ciągu 2 godzin wówczas placówka zobowiązana jest wezwać lekarza. Koszt wizyty pokrywają rodzice (opiekun prawny).
Przyprowadzanie dzieci do żłobka w trakcie obostrzeń, wynikających z pandemii COVID-19 określają odrębne procedury.
Rodzic/Opiekun prawny jest zobowiązany do powiadomienia Żłobka o nieobecności dziecka spowodowanej chorobą lub innym zdarzeniem. W przypadku nieobecności dziecka w żłobku spowodowanej przeziębieniem lub inną chorobą, warunkiem koniecznym umożliwiającym powrót dziecka jest przedstawienie przez Rodzica/Opiekuna zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego, że dziecko jest zdrowe i może uczęszczać do placówki.
Rodzice są zobowiązani do podania aktualnych numerów kontaktowych, na które będą informowani o nagłych przypadkach. Żłobek nie ponosi odpowiedzialności za niemożność nawiązania kontaktu z Rodzicami (opiekunami) z przyczyn leżących po stronie Rodziców (opiekunów).
W przypadku zatajenia przez opiekunów, informacji dotyczących rozwoju i zdrowia dziecka, które mogą mieć wpływ na zagrożenie stanu zdrowia oraz życia dziecka bądź innych dzieci, żłobek nie ponosi odpowiedzialności.
Na terenie placówki obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu, picia alkoholu oraz przebywania osób będących pod wpływem środków odurzających.
Do odbioru dziecka upoważnieni są Rodzice (Opiekunowie Prawni) oraz pisemnie wskazane przez nich osoby powyżej 18 roku życia. Nie ma możliwości telefonicznego wskazywania opiekuna odbierającego dziecko.
Personel ma prawo odmówić wydania dziecka osobom nietrzeźwym.
Rodzice (Opiekunowie Prawni) powinni zaopatrzyć dzieci na czas pobytu w: pieluchy (dla dzieci, które nie potrafią korzystać z nocnika), śliniaki silikonowe, kocyki poduszeczki, obuwie na zmianę, ubranie na zmianę, smoczek z zapinką (o ile dziecko używa), butelkę do mleka i picia (w zależności od wieku dziecka). Wszystkie rzeczy powinny być podpisane inicjałami dziecka. Butelki i smoczki oddawane są co dziennie w celach dezynfekcji. Rodzice proszeni są o rozbieranie/ ubieranie dzieci w szatni i pozostawianie w szafce ubrań na zmianę dopasowanych do panujących warunków pogodowych. Dzieci powinny mieć wygodne ubrania i buty zapinane na rzepy lub zamek.
Rodzic (Opiekun Prawny) jest zobowiązany do zapewnienia odpowiedniej ilości mleka dla dziecka na czas pobytu w żłobku (o ile dziecko poza posiłkami z cateringu będzie spożywało mleko modyfikowane).
Zgodnie z wytycznymi zawartymi w umowie oraz regulaminie uczestnictwa w projekcie pt. NOWE MIEJSCA ŻŁOBKOWE W UFOLANDII NUMER RPLD.10.01.00-10-C022/20 Czesne za pobyt dziecka w placówce nie jest pobierane.
Opłata za wyżywienie zgodnie z umową cateringową wynosi 12 zł stawka dzienna, 13 złoty dieta w przypadku alergii pokarmowych. Kwota płatna na osobny rachunek bankowy podany w umowie.
Na wniosek rodzica istnieje możliwość zwolnienia z opłat za wyżywienie.
Żłobek UFOLANDIA II zobowiązuje się dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom w trakcie pobytu w placówce.
Podpisanie umowy o powierzeniu dziecka pod opiekę jest równoważne z przestrzeganiem niniejszego regulaminu.
Pracownicy zobowiązują się do przestrzegania regulaminu oraz zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa oraz odpowiednich warunków do prawidłowego rozwoju i dobrego samopoczucia dzieci.
Program zabaw i zajęć jest ustalony przez personel placówki i przyporządkowany do wieku i rozwoju intelektualnego dziecka. Dzieci, które znajdują się w żłobku uznaje się za zdrowe mogące uczestniczyć we wszystkich zajęciach zarówno w pomieszczeniu jak i na terenie otwartym o ile pogoda oraz temperatura powietrza na to pozwalają.
Rodzice mają prawo do uzyskiwania na bieżąco informacji na temat zachowania dziecka, jego potrzeb, rozwoju, czynionych postępów oraz do zgłaszania właścicielowi opinii i sugestii na temat zasad funkcjonowania placówki.
Właściciel posiada możliwość zmiany regulaminu oraz cennika po uprzednim powiadomieniu osób korzystających z usług.
Żłobek UFOLANDIA II nie ponosi odpowiedzialności:
za zniszczenia ubrań powstałe w wyniku zabawy i podczas zajęć prowadzonych w żłobku oraz na placu zabaw,
za rzeczy osobiste przyniesione do żłobka, a w szczególności rzeczy drogocenne, wartościowe.
30. Zabrania się przynoszenia:
ostrych, niebezpiecznych przedmiotów,
zabawek składających się z małych elementów, które mogą zostać połknięte przez dzieci.
zabawek pluszowych
naszyjników
słodyczy / słodkich napojów
Skargi i wnioski dotyczące pracy żłobka UFOLANDIA należy składać u dyrektora placówki osobiście lub w formie pisemnej w godzinach pracy sekretariatu mającego siedzibę w Przedszkolu Zielony Gaj ul. ks. J. Popiełuszki 1A/3.
Godziny konsultacji zostaną wywieszone na tablicy informacyjnej w szatni.
STATUT
Żłobka UFOLANDIA II
w Tomaszowie Mazowieckim
ul. Ks. J. Popiełuszki
Tomaszów Maz. 2021
Statut Żłobka UFOLANDIA w Tomaszowie Mazowieckim opracowano na podstawie Ustawy z dnia 4 lutego 2011 roku, o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3. (Dz. U. 2011 Nr 45 poz. 235)
Rozdział I
Nazwa i siedziba Żłobka Ufolandia II
Żłobek UFOLANDIA II w Tomaszowie Mazowieckim jest placówką opiekuńczo – wychowawczą, dalej zwaną jako Ufolandia II.
Oficjalna nazwa Żłobka UFOLANDIA II używana w dokumentach i kontaktach zewnętrznych i brzmi:
Żłobek Ufolandia II
Joanna Grzybowska
Ul. Popiełuszki 1A/3
97-200 Tomaszów Mazowiecki
NIP 783 084 396
Ufolandia II jest placówką, która:
- świadczy opiekę nad dziećmi w wieku od 6 miesięcy do 3 lat;
- przeprowadza rekrutację w oparciu o zgłoszenia spełniające narzucone wymagania zgodnie z projektem pt. NOWE MIEJSCA ŻŁOBKOWE W UFOLANDII NUMER RPLD.10.01.00-10-C022/20
- zatrudnia opiekunów posiadających kwalifikacje określone w odrębnych przepisach.
Żłobek Ufolandia wspomaga proces rozwoju i edukacji dzieci objętych opieką. Pełni funkcje opiekuńcze, wychowawcze i kształcące. Zapewnia dzieciom możliwość wspólnej zabawy i nauki w warunkach bezpiecznych, przyjaznych i dostosowanych do ich potrzeb rozwojowych.
Żłobek Ufolandia realizuje cele i zadania określone w ustawie z dnia 4 lutego 2011r.
O opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 oraz w przepisach wydanych na jej podstawie.
Ufolandia realizuje następujące zadania:
- wspomaganie dzieci w rozwijaniu uzdolnień oraz kształtowanie czynności intelektualnych potrzebnych im w codziennych sytuacjach i w dalszej edukacji;
- budowanie systemu wartości, w tym wychowanie dzieci tak, żeby lepiej orientowały
się w tym, co jest dobre, a co złe;
- kształtowanie u dzieci odporności emocjonalnej koniecznej do racjonalnego radzenia sobie w nowych i trudnych sytuacjach, w tym także do łagodnego znoszenia stresów
i porażek;
- rozwijanie umiejętności społecznych dzieci, które są niezbędne w poprawnych relacjach
z dziećmi i dorosłymi;
- stwarzanie warunków sprzyjających wspólnej i zgodnej zabawie oraz nauce dzieci
o zróżnicowanych możliwościach fizycznych i intelektualnych;
- troska o zdrowie dzieci i ich sprawność fizyczną; zachęcanie do uczestnictwa w zabawach
i grach sportowych;
- budowanie dziecięcej wiedzy o świecie społecznym, przyrodniczym i technicznym oraz rozwijanie umiejętności prezentowania swoich przemyśleń w sposób zrozumiały
dla innych;
- wprowadzenie dzieci w świat wartości estetycznych i rozwijanie umiejętności wypowiadania się poprzez muzykę, małe formy teatralne oraz sztuki plastyczne;
- kształtowanie u dzieci poczucia przynależności społecznej (do rodziny, grupy rówieśniczej
i wspólnoty narodowej) oraz postawy patriotycznej;
- zapewnienie dzieciom lepszych szans edukacyjnych poprzez wspieranie ich ciekawości, aktywności i samodzielności, a także kształtowanie tych wiadomości i umiejętności, które są ważne w edukacji szkolnej.
Cele te są realizowane we wszystkich obszarach działalności żłobka Ufolandia.
Ponadto Ufolandia współdziała z rodziną pomagając jej w wychowaniu i opiece dzieci.
Praca opiekuńczo - wychowawcza w Ufolandii prowadzona jest z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb każdego dziecka.
W trosce o prawidłowy rozwój psychoruchowy oraz przebieg wychowania i opieki nad dzieckiem opiekun zachowa proporcje zagospodarowania czasu na zabawę i naukę.
Podczas pobytu dzieci w ogrodzie, zajęcia i zabawy odbywają się na terenie bezpiecznym,
a sprzęt dostosowany jest do potrzeb i możliwości dzieci.
Żłobek zapewnia bezpieczeństwo dziecka w czasie jego pobytu na terenie placówki.
Opiekunowie są odpowiedzialni za bezpieczeństwo dzieci, podczas ich pobytu w Ufolandii.
ROZDZIAŁ IV
Organy Żłobka Ufolandia
Organami Żłobka Ufolandia jest:
- dyrektor.
Do zadań organu prowadzącego należy:
- koordynacja zgodności realizowanych przez Żłobek Ufolandia celów z założeniami statutu,
- podejmowanie zobowiązań majątkowych w imieniu placówki.
- nawiązywanie i rozwiązywanie stosunków pracy z opiekunami i innymi pracownikami placówki;
- właściwe utrzymanie obiektu oraz zapewnienie warunków działania Ufolandii, w tym bezpiecznych i higienicznych warunków opiekuńczych, wychowawczych i dydaktycznych;
- nadzorowanie, koordynacja zgodności realizowanych celów z założeniami Statutu Żłobka Ufolandia;
- ustalanie wysokości czesnego oraz opłat za dodatkowe zajęcia dzieci,
- udzielanie urlopów pracownikom;
- zawieranie umowy z rodzicami bądź opiekunami dzieci o świadczenie usług żłobka.
- kierowanie bieżącą działalnością opiekuńczo- wychowawczą,
- opracowanie dokumentacji pedagogicznej- zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami ustawy żłobkowej oraz innych obowiązujących dokumentów prawnych,
- zapewnienie dzieciom oraz pracownikom merytorycznym, administracyjnym i obsługi bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu w Żłobku,
-ustalenie ramowego rozkładu dnia z uwzględnieniem zasad ochrony zdrowia i higieny pracy oraz oczekiwań rodziców (opiekunów prawnych),
-sprawowanie nadzoru pedagogicznego w stosunku do zatrudnionych opiekunów,
-gromadzenie informacji o pracy opiekunów w celu dokonania ich oceny pracy,
-sprawowanie opieki nad dziećmi oraz tworzenie warunków harmonijnego rozwoju psychofizycznego poprzez aktywne działania,
- współpraca z rodzicami i instytucjami nadzorującymi i kontrolującymi pracę Żłobka,
-prowadzenie i archiwizowanie dokumentacji Żłobka,
-przyjmowanie oraz skreślanie dziecka z listy uczęszczających do żłobka zgodnie z ustalonymi w statucie zasadami oraz zawieranie umów cywilno-prawnych o świadczenie usług z rodzicami bądź opiekunami,
-proponowanie zmian w statucie Żłobka.
3. Sytuacje konfliktowe, zaistniałe w placówce zgłoszone przez zainteresowane strony
lub osoby trzecie na piśmie lub słownie, rozstrzygane są przez dyrektora.
Ufolandia funkcjonuje cały rok od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30-16.30
Do placówki przyjmuje się dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat.
Opieka, wychowanie i dydaktyka są finansowane z projektu pt. NOWE MIEJSCA ŻŁOBKOWE W UFOLANDII NUMER RPLD.10.01.00-10-C022/20
W ramach oferty Ufolandia zapewnia:
- opiekę w godzinach 6:30-16.30
- pomoce dydaktyczne.
5. Przewiduje się oddzielnie płatne posiłki: śniadanie, obiad (dzielony: zupa, II danie)
i podwieczorek zgodnie z aktualnym cennikiem.
W razie planowej nieobecności dziecka w Ufolandii, rodzic zobowiązany jest powiadomić opiekuna do godziny 8.00.
6. Koszty działalności Żłobka Ufolandia pokrywane są:
- projektu pt. NOWE MIEJSCA ŻŁOBKOWE W UFOLANDII NUMER RPLD.10.01.00-10-C022/20
- stałych kwot płatności za wyżywienie.
ROZDZIAŁ VI
W Ufolandii zatrudnia się opiekunów;
Obowiązują zasady pracy, które są podstawą sprzyjającej atmosfery pomiędzy rodzicami a opiekunami;
Informacje, uwagi, prośby związane z pielęgnacją i opieką nad dzieckiem kieruje
się do opiekunów grupy w momencie oddania dziecka lub przy jego odbiorze.
Uwagi dotyczące pracy personelu oraz funkcjonowania Żłobka należy zgłaszać
do dyrektora.
1. Do obowiązków opiekunów należy:
- odpowiedzialność za życie, zdrowie i bezpieczeństwo powierzonych dzieci w czasie zajęć organizowanych;
- dbanie o kształtowanie u dzieci postaw moralnych;
- dbanie o ich higienę i czystość;
- tworzenie warsztatu pracy dydaktycznej, wykorzystanie pomocy dydaktycznych, udział
w gromadzeniu innych niezbędnych środków dydaktycznych, dbałość o pomoce i sprzęt należący do Ufolandii;
- wspieranie rozwoju psychofizycznego każdego dziecka;
- organizowanie i prowadzenie zebrań z rodzicami oraz indywidualne kontakty z rodzicami dzieci;
- aktywny udział w życiu Ufolandii;
- przestrzeganie dyscypliny pracy;
- kierowanie się w swoim działaniu dobrem dziecka, poszanowanie jego godności osobistej;
- przestrzeganie tajemnicy służbowej;
- przestrzeganie zasad współżycia społecznego i dbanie o właściwe relacje pracownicze;
- przestrzeganie przepisów obowiązujących w Ufolandii a w szczególności dotyczących odbierania dzieci z Ufolandii, postępowania w nagłych wypadkach.
1. Opiekun zobowiązany jest:
- skrupulatnie przestrzegać i stosować przepisy i zarządzenia odnośnie bhp i p/poż.;
- do ciągłej obecności przy dzieciach. Opiekun może opuścić miejsce pracy po przekazaniu grupy drugiemu opiekunowi i osobie do pomocy;
- o kontrolowania właściwej postawy dzieci w czasie zajęć i korygowania zauważonych błędów;
- dbać o czystość, ład i porządek w czasie trwania zajęć i po ich zakończeniu;
- udzielić pierwszej pomocy dziecku w przypadku wystąpienia choroby lub wypadku;
- opiekun jest zobowiązany niezwłocznie zawiadomić Dyrektora i rodzica/prawnego opiekuna w przypadku zauważenia niepokojących objawów chorobowych.
Zapisy odbywają się każdego roku w terminie wyznaczonym przez dyrektora placówki.
Pierwszeństwo w rekrutacji mają dzieci z rodzin wielodzietnych oraz dzieci niepełnosprawne, następnie kolejność zgłoszeń.
Podstawą przyjęcia dziecka jest:
- wypełnienie karty zgłoszeniowej i złożenie jej w wyznaczonym terminie;
- podpisanie umowy cywilno-prawnej dotyczącej świadczenia usług opiekuńczo - wychowawczo – dydaktycznych.
- Organizację pobytu dziecka w Ufolandii określa ramowy rozkład dnia zatwierdzony przez dyrektora z uwzględnieniem zasad BHP.
Dzieci mają prawo do:
- właściwie zorganizowanego procesu opiekuńczo – wychowawczo – dydaktycznego;
- ochrony przed wszelkimi formami wyrażania przemocy fizycznej, bądź psychicznej oraz ochrony poszanowania ich godności osobistej;
- życzliwego i podmiotowego traktowania w procesie opiekuńczo – wychowawczo – dydaktycznym.
2. Wszyscy wychowankowie Ufolandii są ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie jest płatne przez rodziców jednorazowo na początku roku szkolnego.
Osoba przyprowadzająca dziecko do Ufolandii obowiązana jest rozebrać je w szatni
i osobiście przekazać opiekunowi.
Opiekun nie ponosi odpowiedzialności za życie, zdrowie i bezpieczeństwo dziecka pozostawionego przez rodziców/prawnych opiekunów przed furtką, wejściem
do Ufolandii, szatni, przed zamkniętymi drzwiami wejściowymi, na placu zabaw lub posesji Ufolandii.
Do Ufolandii przyprowadza się dzieci zdrowe. Nie powinno przyprowadzać się dzieci przeziębionych, zakatarzonych, wymiotujących i z objawami innych chorób.
W Ufolandii nie stosuje się wobec wychowanków żadnych zabiegów lekarskich
(np. szczepień, badania wzroku, przeglądów zębów) bez uprzedniego porozumienia
z rodzicami, poza nagłymi przypadkami bezpośrednio ratującymi życie dziecka.
W Ufolandii nie wolno podawać żadnych lekarstw. Podawanie leków dzieciom przewlekle chorym wykonywane jest przez opiekunów wyłącznie za pisemną zgodą rodzica, udokumentowaną zaświadczeniem lekarskim określającym nazwę, dawkę podawanego leku oraz konieczność podania leku o określonej godzinie.
Opiekun grupy ma obowiązek poinformowania rodziców/prawnego opiekuna
o złym samopoczuciu dziecka wskazującym na początki choroby.
Ubrań dziecka nie wolno spinać agrafkami ani szpilkami.
Dzieci mają wszystkie prawa wynikające z Konwencji Praw Dziecka a w szczególności mają prawo do:
Akceptacji takimi jakimi są,
Ochrony przed wszelkimi formami przemocy fizycznej bądź psychicznej, czy zaniedbania ze strony dorosłych
Poszanowania godności i własności osobistej
Indywidualnego procesu i własnego tempa rozwoju
Zabawy i wyboru towarzyszy zabawy
Aktywnego kształtowania kontaktów społecznych i otrzymania w tym pomocy
Życzliwego i podmiotowego traktowania w procesie dydaktycznym i wychowawczym
Różnorodnego, bogatego w bodźce i poddającego się procesom twórczym otoczenia
Dopuszcza się możliwość odbierania dzieci przez inne osoby pełnoletnie wskazane przez rodziców/opiekunów prawnych w pisemnym upoważnieniu podpisanym przez oboje rodziców/opiekunów prawnego.
Osoba upoważniona w momencie odbioru dziecka powinna posiadać przy sobie dokument tożsamości i na żądanie nauczyciela go okazać.
Rodzice przejmują odpowiedzialność prawną za bezpieczeństwo dziecka odbieranego
z placówki przez upoważnioną przez nich osobę.
Opiekun może odmówić wydania dziecka w przypadku, gdy stan osoby zamierzającej odebrać dziecko będzie wskazywał, że nie jest ona w stanie zapewnić dziecku bezpieczeństwa (osoba pod wpływem alkoholu, środków odurzających).
Rodzice odbierają dzieci w godzinach funkcjonowania placówki.
W wypadku, gdy dziecko nie zostanie odebrane, opiekun zobowiązany jest skontaktować się telefonicznie z rodzicami/prawnymi opiekunami i powiadomić o zaistniałym fakcie.
Gdy pod wskazanym numerem telefonu nie można uzyskać informacji o miejscu pobytu rodziców/prawnych opiekunów, opiekun oczekuje z dzieckiem 30 minut –
od godziny zamknięcia placówki. Po upływie tego czasu opiekun powiadamia najbliższy komisariat policji o niemożności skontaktowania się z rodzicami.
W sytuacji dotyczącej nie odbierania dziecka przez jednego z rodziców należy okazać aktualne orzeczenie sądowe dotyczące tej sprawy.
Rodzice mają prawo do:
- wyrażania i przekazywania dyrektorowi bądź opiekunom opinii na temat pracy placówki;
- uzyskiwaniu rzetelnej informacji na temat swojego dziecka, jego zachowania i rozwoju;
- udziału w zajęciach otwartych organizowanych w Ufolandii.
Rodzice mają obowiązek:
- podpisać umowę o świadczenie usług;
- regularnie i terminowo uiszczać odpłatność za pobyt dziecka w Ufolandii;
- odbierać dzieci w godzinach funkcjonowania Ufolandii;
- znać i przestrzegać postanowienia statutowe;
- przyprowadzać do Ufolandii dzieci zdrowe;
-zgłaszać opiekunowi niedyspozycje (fizyczne/psychiczne) dziecka i wszelkie niepokojące objawy w jego zachowaniu, mające wpływ na funkcjonowanie w grupie (choroby, lęki, obawy, emocje, itp.);
- uczestniczyć w zebraniach organizowanych przez Ufolandię;
- bezzwłocznie zgłaszać opiekunowi w grupie o zmianach adresu zamieszkania i telefonu kontaktowego;
-informować telefonicznie lub osobiście dyrektora/opiekuna Ufolandii o stwierdzeniu choroby zakaźnej u dziecka;
- kontrolować co dziecko zabiera do Żłobka celem uniknięcia wypadku (i co wynosi).
Rodzice i opiekunowie współdziałają ze sobą w sprawach wychowania i opieki według zasad ujętych w Ufolandii.
Ufolandia prowadzi i przechowuje dokumentację zgodnie z odrębnymi przepisami.
Zasady gospodarki finansowej i materiałowej Ufolandii określają odrębne przepisy.
Wszelkie sprawy sporne zaistniałe w placówce rozwiązywane są wewnątrz Ufolandii
z zachowaniem drogi służbowej rodzic/prawny opiekun – opiekun/Dyrektor.
Żłobek Ufolandia zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym regulaminie. O ewentualnych zmianach w Regulaminie lub Cenniku informuje się rodziców/opiekunów na bieżąco w swojej siedzibie oraz na stronie internetowej. Rodzic ma prawo wypowiedzenia umowy w terminie 30 dni od momentu wprowadzenia zmian.
Statut wchodzi w życie z dniem:
01/09/2021
Statut zatwierdzony przez Dyrektora: